KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13351024
*
nr 1335 1024
Alexandra Westermark
(f. 1959), Sverige
Akvarell, Signerad, 75x55cm
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 20:47:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 21:37:28
1
300 kr
28/6 11:38:51
2
Vinnande bud
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Läs mer om Alexandra Westermark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alexandra westermark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
-
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Alexandra Westermark
nr 1335 1024
Alexandra Westermark
(f. 1959), Sverige
Akvarell, Signerad, 75x55cm
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 21:37:28 | 1 | 300 kr |
| 28/6 11:38:51 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.Läs mer om Alexandra Westermark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alexandra westermark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20 -
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



